នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ អ្នកជំនាញវាយតម្លៃអចលនវត្ថុរបស់ក្រុមហ៊ុន ខេអេហ្វអេ លោក ភួន សុភី បានបន្តចុះជួបជាមួយ តំណាងធនាគារក្នុងស្រុកចំនួន២បន្ថែមទៀត នៅព្រឹកថ្ងៃនេះ ដើម្បីបង្កើនទំនាក់ទំនងល្អរវាងក្រុមហ៊ុន និងធនាគារ ។
មានប្រសាសន៍ក្នុងជំនួបនោះ លោក សុភី បានជម្រាបប្រាប់ទៅដៃគូរធនាគារ ទាំងពីរខាងលើដូច្នេះថា៖ ក្រុមហ៊ុនខេអេហ្វអេ មានសេវាកម្មវាយតម្លៃលើអចលនវត្ថុជាង១០ឆ្នាំមកហើយ ចំពោះកម្រៃលើសេវាកម្មវិញ គឺមិន ( ថ្លៃពេក, មិនទាបពេក, គឺអាស្រ័យទៅតាមទីផ្សារជាក់ស្តែង) ។ លោកបន្តថា៖ ចំពោះប្រតិបត្តិការរបស់យើង គឺមានភាពរហ័សរហួន ប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ និងជំនាញច្បាស់លាស់ ដោយមិនអោយតិថិជនរបស់ខ្លូនរងចាំយូរ ឬទុកកិច្ចការចោលនោះទេ។ ទោះជាយ៉ាងនេះក្តី ធនាគារទាំងពីងខាងលើក៏បានផ្លាស់ប្តូយោបល់ជាមួយគ្នាទៅវិញទៅមកជាច្រើនផងដែរ ដើម្បីកែលម្អគ្នា ក្នុងន័យបន្តកិច្ចសហប្រតិបត្តិការល្អជាមួយគ្នាអោយកាន់តែរឹងមាំបន្ថែមទៀត។ ក្នុងឱកាសនោះដែរ ធនាគារទាំង២ ក៏បានលើកសរសេរពីសេវាកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុនខេអេហ្វអេ ថា មានសេវាកម្មលឿន រហ័ស និងគួរអោយទុកចិត្តបាន បើធៀបជាមួយក្រុមហ៊ុនវាយតម្លៃក្នុងស្រុកមួយចំនួន។